fbpx

Kā atšķirt koksni pirtīm un kura ir labāka?

Lapegles koksne

Lapegles koksni parasti izmanto reģionos, kur uzkrājas mitrums, jo tas ir visizturīgākais pret sēnītēm, pelējumu un citām slimībām (piemēram, grīdas dēlis pirtī). Turklāt bieži mitrums palielina lapegles blīvumu, kā rezultātā koks “pārvēršas par akmeni”. Tā rezultātā applūdušajās pilsētās šo šķirni galvenokārt izmanto māju pāļu būvēšanai. Koksnei ir divas reizes lielāka ugunsizturība nekā priedei.
Lapegle parasti tiek izmantota medicīnā tās spēcīgās antibakteriālās iedarbības dēļ.

Melnalkšņa koksne

Šis veids ir lieliski piemērots tvaika istabām, jo tas ir krāšņi tumši sarkanā krāsā, smalkas smaržas, kuras bieži tiek salīdzinātas ar konjaka smaržu, un neparastā spēja nepārkarst augstā temperatūrā. Koksne “elpo”, ļaujot izplūst pietiekami daudz gaisa, vienlaikus novēršot mitrumu. Tajā pašā laikā, pat ziemā, kad vasarnīcas pirti neizmanto, alksnis gandrīz neuzsūc mitrumu un nesalaužas.

Apse

Skaista apse, vienāda krāsā un tekstūrā, praktiski bez mezgliem, ideāli piemērota koka mēbelēm, nesaplīst un nesalipinās. Apse tradicionāli tiek izmantota koka plākšņu ražošanai, jo tajā ir ķīmiskas vielas, kas kavē baktēriju un miltrasas attīstību. Apse nesasilst no karstuma tvaika telpā, bet tā paliek silta un nomierinoša ādai pat augstā temperatūrā.

Priede

Kopš bērnības visi ir atpazinuši priedes košo dzintara rakstu ar viļņotu pārplūšanu. Priedei, sauktai par “Saules koku”, ir patīkama skujkoku smarža.

Priedei, kas ir visbiežāk sastopamā celtniecības šķirne, ir vairākas priekšrocības, ja to pareizi novāc, uzglabā un apstrādā: tā ir izturīga un izturīga, izturīga pret sēnītēm, pelējumu un puvi; tas ir elastīgs un elastīgs, ļaujot piešķirt un noteikt vēlamo izstrādājumu formu.

Ievērojot kokmateriālu novākšanas laiku un vietu, zāģmateriālu uzglabāšanas laiku un apstākļus, kā arī izvēloties dēli no mazāk sveķainas stumbra daļas, priežu sveķains tvaika telpā var būt neliels: atsevišķi pilieni uz sienām bez svītrām un traipiem – ja ievērojat kokmateriālu novākšanas laiku un vietu, zāģmateriālu uzglabāšanas laiku un apstākļus, kā arī izvēlaties dēli no mazāk sveķainas stumbra daļas.