fbpx

Karkasa un moduļu pirtis.

Mēs ražojam moduļu un karkasa mājas, saunas, lapenes, vannas, garāžas, āra tualetes, malku, noliktavas, āra terases, šūpoles, aku apdari, bērnu rotaļu mājas un daudz ko citu no kokmateriāla visu pēc Jūsu vēlmēm un specifikācijām.

Kas ir pirts?

Pirts, dažreiz pazīstama kā karsētava, vai pērtuve ir neliela telpa vai ēka, ko izmanto sausā vai mitrā karstuma sesijās, vai objekts, kuram ir abas šīs ērtības. Pirtī pirtnieki spēcīgi svīst tvaiku un augstās temperatūras dēļ. Saunā termometru bieži izmanto, lai uzraudzītu siltumu, bet mitruma vai tvaika līmeņa mērīšanai var izmantot higrometru. Lai gan infrasarkano staru terapiju bieži dēvē par sava veida saunu, Somijas pirts organizācijas apgalvo, ka tā nav.

Trešā lielākā Somijas pilsēta Tampere ir pasludināta par “pasaules saunas galvaspilsētu”.

Vēsture

Pirtij ir sena izmantošana cilvēku veselības aprūpē. Viena no tās agrākajām prasībām ir pirts, kas uzbūvēta ar ādas, audekla vai voiloka pārklātu konusveida stieni, kuras vidū uz uguns tiek uzlikts katls ar verdošu ūdeni, vai arī izraktā bedrē zemes virsū izrakti akmeņi. Ziemeļamerikā un Āzijā šo vannas metodi joprojām izmanto klejotāji, tālbraucēji un tie, kas strādā savvaļas vietās (ģeologi, mērnieki, celtnieki utt.).

Saunas jau ir atrodamas senajā Ķīnā, Ēģiptē un Indijā. Puse Hipokrāta pacientu saņēma pirts ārstēšanu Senajā Grieķijā. Romas impērijas pirmajā un otrajā gadsimtā pirts kultūra Eiropā pieauga, jo pirtis tika uzceltas visā valstī. Vannas kalpoja divējādam mērķim: tās bija higiēnas un kultūras, kalpoja par cilvēku tikšanās vietām. Romiešu pirtis tika izjauktas un tradīcijas tika zaudētas viduslaikos, kad tās uzskatīja par ļaunām, it īpaši kristieši, kuri uzskatīja, ka aizvaino Dievu. Tieši Napoleona karu laikā krievu pirts paražas izplatījās visā Eiropā. Savukārt pirts ātri atgūs popularitāti, un somiem, kuri savu pirti atveda uz 1936. gada Berlīnes olimpiskajām spēlēm, būs jāatrod jauni piedzīvojumi, lai tā paliktu tāda.

Seno un primitīvo tautu pirtis

Saskaņā ar sengrieķu vēsturnieka Herodota teikto, skitu cilšu gājienu vannas atgādināja jurtas: augšējos galus savienojošie stabi bija pārklāti ar filcu. Skiti izmantoja novārījumus vai uz karstiem akmeņiem izmestas augu sēklas, lai radītu dūmus un tvaiku, kam dažos gadījumos bija narkotiskas un halucinogēnas īpašības: … skiti rāpoja zem filca un pēc tam izklāja sēklas pār karstajiem akmeņiem; izmetamie dūmi, un iegūto tvaiku (dūmus) nepārspēj neviena grieķu tvaika pirts. Skiti skaļi priecājas par šādas tvaika istabas izredzēm. Tas kalpo kā mazgāšanas aizstājējs, jo viņi nemazgā savu ķermeni.

Kopš seniem laikiem līdz mūsdienām dažas amerikāņu indiāņu ciltis, piemēram, lakotas, ir izmantojušas rituālu vannu, kas ir ar mizām ietīta stieņu struktūra. To sauc par inipi , un to izmanto, lai sazinātos ar senču gariem. Karsto akmeņu ieplaka atrodas tās māla grīdas centrā. Akmeņi tiek uzkarsēti ārpus atklātas uguns un pēc tam tiek transportēti iekšā, izmantojot īpašus stieņa formas tīklus. Pārlejot augu infūziju virs karstiem akmeņiem, veidojas tvaiks. Šajā infūzijā ir halucinogēni augi un sēnes. Inipi rituāla mērķis ir pašreizējos dalībniekos izraisīt narkotisku transu, ko pavada iluzori attēli.

Tiek uzskatīts, ka senās austrumu valstīs Indijā, Ķīnā un Ēģiptē tika uzceltas jaukas vannas. Septiņpadsmitā gadsimta Ķīnā. Bija “komerciālas akmens ziepes ar siltu ūdeni un tajās iekļauti dziednieki” . Pēc zinātnieku domām, Hipokrāts pusei pacientu senajā Grieķijā izrakstīja vannas terapiju. Pēc Aleksandra Lielā iekarojumiem Senajā Grieķijā un pēc tam Senajā Romā populāras kļuva austrumu stila vannas ar karstām grīdām.

Romas pirtis

Romiešu pirts (terme) sastāvēja no vairākām istabām: apģērba noņemšanai tika izmantota apoditērija jeb ģērbtuve. Pirmais baseins tika izvietots tepidārijā-siltā vietā, kas tika uzturēta nemainīgā 37-40 ° temperatūrā. Lakonijs (karstā telpa) un kalidārijs (tvaika pirts) tika uzkarsēti līdz 60–85 grādiem pēc Celsija. Pēc tvaika istabas atradās frigidārijs-atvēsinoša aromterapijas kamera ar aukstu baseinu. Masāžas paņēmieni, eļļas noslaucīšana un mazgāšana tika veiktas lavārijā.

Milzīgajās sabiedriskajās pirtīs bija centrālās apkures sistēma ar apsildāmām grīdām un sienām – hipokaustu. Vannas bija vairāk nekā masāžas telpas un kopīgi peldbaseini. Milzīgajās vannās bija arī bibliotēkas un ģimnāzijas, jo tās tika uzskatītas par sociālajiem centriem.

Viduslaiku Eiropā peldēšanās un higiēna bija svarīga.
Sakarā ar vispārējo materiālās kultūras zudumu Eiropā agrīnajos viduslaikos, agrīno viduslaiku eiropiešiem trūka senajā Romā sastopamo masīvo luksusa vannu. Tādējādi Romas pirtis beidzās sestajā gadsimtā. Goti Romas aplenkuma laikā iznīcināja romiešu ūdensvadus, bet dažas senās romiešu pirtis palika darboties viduslaiku Itālijā, piemēram, Pozzuoli un Salerno. Lielas antīkas vannas ir saglabātas arī Konstantinopolē un citās Bizantijas galvaspilsētās.

Pirtis musulmaņu pasaulē 
Pirtis zināja arī dažādas citas tautas; piemēram, musulmaņu kopienās bija vietas, kas paredzētas šariata norādītajām rituālajām atmazgāšanām, kā arī vienkārši karstas vannas atpūtai. Šajās vannās bija tvaika istabas, masāžas zonas un strūklakas, lai mazgātos tekošā ūdenī, taču islāma tradīcijas aizliedz peldēties (kas jau sen ir populāra eiropiešu vidū) un peldēties baseinos, jo stāvošs, nevis tekošs ūdens tika uzskatīts par nešķīstu.

Pirtis Krievijā

Otrajā rakstā par pravieša Oļega 907. gada līgumu ar Bizantiju teikts, ka tirgotāji-krievi, kas ierodas Konstantinopolē, drīkst mazgāties savā vannā tik ilgi, cik vēlas: “Un, protams, izveidojiet to; tas ir pārāk daudz, ko vēlēties” . Pirts hronikā tiek dēvēta par “istobku”, stāstot par Olgas atriebību Drevļanas vēstniekiem, kad viņa pavēlēja viņiem saražot “mov” un pēc tam tos sadedzināja pirtī. Pirts ir minēta sākotnējā hronikā kopā ar daudzām sadursmēm 907., 945., 1071. Un 1089. laicīgajās krievu grāmatās un kopējā runā vārds pirts tiek lietots, izmantojot vietējo slāvu leksiku – strūklaku, movnitsa, ziepju māju, mitnja, lazņa .

Saskaņā ar arheoloģiskajiem atklājumiem Troitska izrakumu vietā Novgorodā, praktiski vienlaicīgi tika izkliedētas tīras vannas-divkameru guļbūves, piecu sienu vienas kameras ciemata (melnas) guļbaļķu vannas un vienkameru guļbaļķu vannas ar priekštelpu. Agrākie slāņi min tīru vannu klātbūtni zemēs, kas piederēja Miroshkinichi bojaru dinastijas patronam.

Vajag atbildes?

Biežāk uzdotie jautājumi

Papildus priekam un atpūtai jaunie pētījumi liecina, ka pirts peldēm ir vairāki ieguvumi veselībai, tostarp samazinās sirds un asinsvadu slimību, piemēram, augsta asinsspiediena, sirds un asinsvadu slimību (CVD), insulta un neirokognitīvo slimību, risks; ne -asinsvadu slimības, piemēram, plaušu slimības, ieskaitot parasto gripu; īpašu ādas slimību, kā arī sāpju ārstēšanai tādos apstākļos kā reimatiskas slimības un galvassāpes.

Smaga svīšana pirtī attīra poras un dziedzerus, noņem toksīnus un piesārņotājus. Tā rezultātā jūsu āda būs tīrāka 

Liels T-krekls, kokvilnas aptinums ap pleciem un šortu pāris vienmēr ir laba izvēle pirtī. Tie ļaus jums atdzist, absorbējot lieko ķermeņa siltumu un ļaujot ādai normāli elpot. Katru reizi, ieejot mājā, pārliecinieties, ka esat kārtīgi un svaigi ģērbies.

Rezumējot, vairāki klīniskie pētījumi ir parādījuši, ka, izmantojot infrasarkano staru/tvaika pirti, ar sviedriem var noņemt daudz piesārņotāju, tostarp, bet ne tikai, smagos metālus, ftalātus, liesmas slāpētājus, bisfenolu A, pesticīdus un PCB.

Saskaņā ar pētījuma rezultātiem cilvēkiem ar elpošanas problēmām, tostarp astmu un bronhītu, pēc saunas vannas var būt vieglāk elpot.

Pirts lielākajai daļai cilvēku šķiet pilnīgi droša. Ja Jums ir augsts asinsspiediens vai sirds slimība, pirms došanās uz saunu apmeklējiet ārstu. Šeit ir daži vispārīgi drošības padomi: Pirms pirts apmeklējuma un pēc tam izvairieties no tādiem dzērieniem kā alkohols un zāles, kas jūs dehidrē.

Saunas sesijas var palīdzēt jums zaudēt svaru, saskaņā ar populāro uzskatu. Ja arī jūs tam ticat, jūs esat pilnīgi kļūdījies. Saunas nepalīdz zaudēt svaru, jo tās izvada no ķermeņa tikai nelielu ūdens daudzumu, ko var ātri nomainīt. Svīšana var izraisīt šķidruma zudumu, ja atrodaties karstā vidē.

Lai gan saunas parasti uzskata par drošām un piedāvā potenciālas veselības priekšrocības, ir svarīgi saglabāt mitrumu, lai izvairītos no dehidratācijas. Ņemiet vērā arī to, ka jūsu reakcija uz karstumu un jūsu attieksme pret to laiku pa laikam mainīsies. Izvairieties no svara zaudēšanas, izmantojot saunu, jo tas galvenokārt radīsies ūdens zuduma dēļ.

Parasti sievietēm menstruāciju laikā nevajadzētu izvairīties no saunas lietošanas. Regulāra pirts izmantošana var atvieglot mēnešreizes, ja tās ir pārāk gaišas. Tas ir tāpēc, ka tas palielina asins plūsmu dzemdē.

Vienā sesijā jūs varat nomest līdz piecām mārciņām, bet, tiklīdz jūs atkal hidratēsit, lielākā daļa šī svara atgriezīsies.

Sēdējot jebkurā vietā 15-30 minūtes, tiek sadedzinātas 1,5-2 reizes vairāk kaloriju nekā sēžot pirtī. 30 minūšu pirts apmeklējums izraisītu 68 kaloriju zaudējumu 150 mārciņu sievietei. Saunas peldēšanās spēj mainīt jūsu skatījumu uz dzīvi.

Tomēr jūs varat ātri pārvērst savu vannas istabu par saunu, veicot dažas vienkāršas izmaiņas. Izvēlieties mazāko vannas istabu mājās, lai to izmantotu kā saunu. Mazāka telpa uzsilst ātrāk un intensīvāk koncentrē siltumu.

Ja jūs nekad iepriekš neesat izmantojis saunu, sāciet ar 5-10 minūšu sesiju 1–3 reizes nedēļā, ja jūs to vēl neesat iesācis. Ir iespējams pakāpeniski palielināt laiku līdz 15-25 minūtēm vienā sesijā, kas parasti tiek uzskatīts par pietiekamu, lai jūsu ķermenis varētu pienācīgi izsvīst visus atkritumus.

Atbilde: Nē, nevajadzētu likt tālruni pirtī, jo lielais karstums to iznīcinātu. Temperatūra virs vai zem 0o līdz 35o ir slikta tālruņiem, jo ​​var tikt nodarīts kaitējums iekšējām sastāvdaļām.

Papildu bonuss ir tas, ka jūsu mājā ir sauna, kas novērš braukšanu vai maksāšanu par spa vai sporta zāles abonementu, lai atpūstos. Turklāt piekļuve saunai var palīdzēt mazināt fiziskās sāpes un uzlabot jūsu garīgo labsajūtu. Iespējams, ka tikai tas būs jūsu laika un naudas vērts.